Koszt projektu wnętrz – od czego zależy

  Blog

Interesuje Cię dostęp do profesjonalnych usług najlepszych projektantów wnętrz w branży? Postaw na super usługi od Wnętrza Na Plus. Warto!

Wstęp

Koszt projektu wnętrz to nierzadko jedna z niewiadomych, z którą borykają się inwestorzy potencjalnie zainteresowani skorzystaniem z usług dobrego projektanta wnętrz. Aby pozbyć się niepotrzebnych wątpliwości, warto odpowiednio wcześniej wiedzieć, co ma wpływ na ostateczną cenę takiego projektu. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania prezentujemy w poniższym wpisie. Wszystkich zainteresowanych tym tematem serdecznie zapraszamy do lektury naszej publikacji. Warto!

Spis treści

Wstęp
Cena zależna od rodzaju i wielkości powierzchni
Cenna renoma projektanta

Streszczenie artykułu

Wpływ na wysokość kosztów profesjonalnego projektu wnętrz ma kilka czynników. Najważniejsze z nich to rodzaj i wielkość projektowanej powierzchni oraz renoma projektanta wnętrz. Z pewnością jednak warto wybierać usługi dostępne u najlepszych w branży!

Artykuł

Czy koszt projektu wnętrz jest na tyle duży, że nie warto się zdecydować na skorzystanie z tego rodzaju usług? Jak się okazuje, niekoniecznie. Oczywiście same koszty takiej usługi różnić się będą od miasta, w którym usługa jest zamawiana. Skąd bierze się dość spory rozrzut w cenach projektów wnętrz, rozumianych jako przelicznik na powierzchnię 1 mkw.? Sprawdziliśmy to i podpowiadamy!

Cena zależna od rodzaju i wielkości powierzchni

Niezwykle ważnym kryterium w celu określenia kosztu projektu wnętrz będzie rodzaj i wielkość projektowanej powierzchni. Czynniki te generować będą nie tylko stopień trudności zadania, ale również poziom pracochłonności. W tej sytuacji różnić się będą więc między sobą wnętrze mieszkania oraz domu. Dom posiadać będzie wiele pomieszczeń, których się nie projektuje – mowa chociażby o pomieszczeniach gospodarczych czy garażu. Do tego będzie miał także liczne korytarze i inne ciągi komunikacyjne, takie jak klatki schodowe. Liczba wymienionych właśnie pomieszczeń znacznie spada w przypadku potrzeby wykonania profesjonalnego projektu mieszkania. Tutaj najważniejszą kwestią pozostanie maksymalne wykorzystanie każdego metra kwadratowego. Z pewnością można więc stwierdzić, że w przypadku mieszkań natężenie pracy projektanta wnętrz na jednostkę powierzchni jest dużo większe, niż w przypadku domu. Tym samym trzeba liczyć się z tym, że cena za projekt wnętrza domu w przeliczniku na 1 mkw. będzie nieraz nawet sporo niższa, niż w przypadku ceny za projekt mkw. Domu. Do tego inaczej cenić się będą inwestycja komercyjne i publiczne, do których sukcesywnego zaprojektowania niezbędne będzie posiadanie przez projektanta specjalistycznej wiedzy i nie tylko. Tutaj kluczowa będzie również znajomość warunków technicznych i wszystkich przepisów, którym podlegać będą określone obiekty.

Cenna renoma projektanta

Ogromne znaczenie dla całkowitych kosztów wykonania projektu wnętrza będzie miała także renoma projektanta, posiadane przez niego wykształcenie oraz doświadczenie. Warto wiedzieć, że największej klasy specjalistą branżowym będzie osoba, która może pochwalić się ukończeniem specjalistycznych studiów. Usługi takiego specjalisty wiązać się będą więc z koniecznością poniesienia większych nakładów finansowych niż gdyby skorzystało się z usług samozwańczego projektanta wnętrz.