Dlaczego warto nawiązać współpracę z dobrym projektantem wnętrz?

  Blog

Chcesz wiedzieć, dlaczego warto nawiązać współpracę z dobrym projektantem wnętrz? Zapraszamy do lektury wpisu od Wnętrze na Plus z Bytomia. Warto!

Wstęp
Marzenie o posiadaniu wyjątkowo funkcjonalnej, przyjemnej i ciekawie zaaranżowanej przestrzeni mieszkalnej jest chyba w każdym, kto stał się właścicielem własnego mieszkania lub domu. Jak jednak dokonać tego, by marzenie to się spełniło? Warto pomyśleć o nawiązaniu współpracy z doświadczonym i cenionym w branży projektantem wnętrz. Dlaczego? Sprawdziliśmy to!

Spis treści:
1. Wstęp
2. Kiedy zatrudnić projektanta wnętrz?
3. Ważne rozpoznanie potrzeb inwestora
4. Projekt koncepcyjny i techniczny

Streszczenie artykułu
Stworzenie maksymalnie funkcjonalnego, spójnego i ciekawie zaaranżowanego wnętrza mieszkalnego, w pełni dopasowanego do potrzeb inwestora – to właśnie największy atut nawiązania współpracy z dobrym projektantem wnętrz. Taka współpraca może się tylko opłacać – warto z niej skorzystać!

Artykuł
Jeśli naszym pragnieniem jest zamieszkanie w spójnie, ciekawie i funkcjonalnie urządzonym własnym „M”, warto skorzystać z usług dobrego projektanta wnętrz. Ten wspomoże nas nie tylko swoim doświadczeniem, ale i fachową wiedzą. Do tego dobierze proponowane rozwiązania aranżacyjne tak, by w efekcie stworzyć wymarzoną przestrzeń do spokojnego zamieszkania. Jak wyglądają etapy współpracy z projektantem wnętrz? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Kiedy zatrudnić projektanta wnętrz?
Już po zakupie wymarzonej nieruchomości warto skontaktować się z dobrym projektantem wnętrz. I choć kiedyś zatrudnienie takiego specjalisty było swego rodzaju „luksusem”, na który stać było jedynie najbogatszych inwestorów, teraz trendy te się zmieniły. Dziś każdy inwestor, niezależnie od zasobności portfela, poszukuje do zamieszkania miejsca spójnie i funkcjonalnie urządzonego. I takim właśnie może być przestrzeń zaaranżowana i zaprojektowana przez dobrego projektanta.

Ważne rozpoznanie potrzeb inwestora
Jedną z kluczowych kwestii podejmowanych podczas spotkania z projektantem wnętrz jest rozpoznanie właściwych potrzeb inwestora. Projektant dopiero po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu może przystąpić do tworzenia wstępnych koncepcji aranżacyjno – projektowych. Wszelkie prace przez niego podejmowane będą ukierunkowane w celu jak najlepszego spełnienia potrzeb i upodobań inwestora. Dopiero później projektant będzie mógł przejść do kolejnego kroku – wykonania inwentaryzacji, czyli dokładnego pomiaru wszystkich pomieszczeń objętych realizacją. Tu warto podkreślić, że dobry projektant może zająć się zarówno stworzeniem projekt całego domu, jak i poszczególnych pomieszczeń.

Projekt koncepcyjny i techniczny
Kiedy projektant wnętrz przechodzi do bardziej konkretnej pracy? Wówczas, gdy inwestor zaakceptuje wstępny projekt funkcjonalny wnętrza. Dopiero wtedy będzie można przystąpić do prac związanych ze wdrażaniem końcowych realizacji. Tu mowa nie tylko o wyborze materiałów wykończeniowych, ale również elementów wyposażenia, w tym mebli, oświetlenia oraz kolorystyki czy faktur. Warto też zdecydować się na to, by projektant wnętrz sprawował nadzór autorski nad zaakceptowaną przez inwestora realizacją.