Co warto wiedzieć o usłudze projektu “pod klucz”

  Blog

Szukasz sprawdzonych usług projektowych “pod klucz”? Poznaj wspaniałe realizacje projektów dostępnych w ofercie Wnętrza Na Plus. Wybierz super jakość!

Wstęp

Projekt wnętrza “pod klucz” to usługa, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród obecnych inwestorów. Jak sama nazwa wskazuje – będzie usługą na najwyższym poziomie, zaliczaną do grupy tych w pełni kompleksowych. Co warto wiedzieć o tejże usłudze? Dlaczego warto postawić na jej wybór? Odpowiedzi na wszystkie najczęściej zadawane pytania znaleźć można w poniższej publikacji. Zainteresowanych tematem zapraszamy do lektury naszego wpisu. Warto!

Spis treści

Wstęp
Usługa “pod klucz” – co to takiego?
Dokładny kosztorys prac

Streszczenie artykułu

Usługa projektu “pod klucz” to usługa wysoko kompleksowa, wykonana zgodnie z wszelkimi założeniami projektowymi oraz oczekiwaniami inwestora. To także usługa stworzona w oparciu o taką potrzebę inwestora, w której marzy on o otrzymaniu dostępu do całkowicie wyposażonej, gotowej do wprowadzenia niemal od zaraz, przestrzeni mieszkalnej. Projekt takiej przestrzeni zdecydowanie warto zamówić u dobrego projektanta wnętrz!

Artykuł

Projektowanie wnętrza to nie tylko ogromna sztuka, ale również i umiejętność połączenia ze sobą wiedzy z różnorodnych dziedzin. Dlatego też tak często korzysta się obecnie z usług dobrych projektantów wnętrz. Nie każdy inwestor bowiem ma obowiązek znać szczegółowo zagadnienia związane z projektowaniem wnętrz. Co więcej warto wiedzieć o samej usłudze projektu “pod klucz”? O tym w dalszej części naszej publikacji.

Usługa “pod klucz” – co to takiego?

Czym różnić się będzie projekt z wykonaniem “pod klucz” od standardowego projektu wnętrz? W przypadku tego pierwszego projektant lub architekt wnętrz będzie jednocześnie też pełnił funkcję generalnego wykonawcy projektu. W przypadku standardowego projektu zaś mowa o przygotowaniu wizualizacji jak najlepiej spełniającej potrzeby inwestora. Tym samym możliwe staje się stworzenie projektu wnętrza skrojonego na miarę potrzeb danego inwestora.

Dokładny kosztorys prac

Analizując kwestię projektu wnętrz “pod klucz” warto dodać, że wraz z takim projektem otrzymuje się jednocześnie również dokładny kosztorys planowanych prac. Kosztorys ten zawierać będzie nie tylko koszty związane z wyposażeniem wnętrza czy zestawienie opłat poniesionych na materiały wykończeniowe. Zawierać będzie bowiem również koszty wykonawstwa, materiałów budowlanych, a nawet koszty związane z logistyką. Mówiąc w wielkim skrócie: taki kosztorys zawierać będzie wszystkie koszty, które należałoby ponieść, aby finalnie wykonać dany projekt. Tutaj warto też dodać, że w przypadku akceptacji takiego kosztorysu, od razu przechodzi się do etapu uznawanego za najważniejszy – do wykonawstwa. W takim przypadku zaś najczęściej inwestor na około 3 miesiące żegna się z kluczami od własnego mieszkania, by w oczekiwaniu na realizację projektu doczekał się efektów “pod klucz”. Efekty te zaś wiązać się będą z uznaniem, że dane mieszkanie czy dom jest kompletne i wykonane zgodnie z wszelkimi założeniami projektowymi. Cóż pozostaje więc inwestorowi w takim przypadku? Wyłącznie wprowadzić się i zamieszkać w wymarzonym “M”.