Projekt wnętrz – co to takiego?

  Blog

Chcesz wiedzieć, z czym się wiąże usługa profesjonalnego wykonania projektu wnętrz? Skorzystaj z bogatej oferty od najlepszych specjalistów z branży. Warto!

Wstęp
Projekt wnętrz to pojęcie, którym operują osoby specjalizujące się w tworzeniu ciekawych, modnych, a przede wszystkim bardzo funkcjonalnych wnętrz. Przeciętny zjadacz chleba jednak nie bardzo wie, czym dokładnie jest projekt wnętrz i z jakich etapów się składa. Stąd też w naszym artykule prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w tym temacie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury!

Spis treści
1. Wstęp
2. Czym jest projekt wnętrz?
3. Najważniejsze etapy projektu wnętrz

Streszczenie artykułu
Profesjonalny projekt wnętrz przygotowany przez dobrego specjalistę z branży pozwoli na stworzenie wyjątkowo komfortowej, funkcjonalnej i przyjemnej do życia przestrzeni mieszkalnej lub użytkowej. Warto korzystać z usług najlepszych z branży – to się po prostu opłaca!

Artykuł
Projektowaniem wnętrz zajmują się specjalnie przeszkoleni projektanci lub architekci. Ci najlepsi w swoim fachu są doskonałymi specjalistami z tej dziedziny, a zainteresowanie oferowanymi przez nich usługami stale rośnie. Sprawdziliśmy zatem, na co można liczyć, zamawiając kompleksowy projekt wnętrz. Zapraszamy na dalszą część naszego wpisu!

Czym jest projekt wnętrz?
Wielu osobom wydawać by się mogło, że projekt wnętrz jest związany wyłącznie z ustawieniem mebli, dobraniem koloru ścian czy dodatków i różnego rodzaju akcesoriów. Jak się okazuje jednak – to nie wszystko. W centrum wszelkich działań projektowych bowiem jest człowiek oraz jego potrzeby – często bardzo zindywidualizowane. O jakim projekcie wnętrz można byłoby powiedzieć, że jest dobry? Z pewnością o takim, który pozwoli przede wszystkim na doskonałe wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Taki projekt będzie wykorzystywał w 100% potencjał dostępnej przestrzeni mieszkaniowej lub użytkowej. Będzie też zbiorem wyjątkowo kreatywnych rozwiązań, które sprawią, że przebywanie w komfortowo zaaranżowanym wnętrzu będzie wyłącznie przyjemnością.

Najważniejsze etapy projektu wnętrz
Jednym z najistotniejszych i zarazem pierwszym etapem projektowania wnętrz jest szczegółowe poznanie potrzeb i oczekiwań klienta. Już na pierwszym spotkaniu ustalane są wszelkie wstępne oczekiwania związane zarówno z funkcjonalnością, jak i estetyką projektowanego wnętrza. Na podstawie wywiadu z klientem, projektant będzie mógł opracować projekt koncepcyjny. W jego założeniach znajdzie się głównie wyznaczenie strefy życia domowego oraz usytuowanie elementów wyposażenia wnętrz. Następnie projektant przejdzie do etapu wizualizacji, która uwzględniać będzie przedstawienie projektowanej przestrzeni pod względem kolorystyki, faktur, rodzaju oświetlenia, kształtu czy struktury proponowanych materiałów. Następnym etapem będzie wykonanie projektu wykonawczego. Jego istotą będzie przedstawienie wszelkich szczegółowych informacji dotyczących planowanych rozwiązań architektonicznych oraz instalacji. Całość prac projektowych wiąże się także z przedstawieniem zestawu niezbędnych materiałów oraz przygotowaniem kosztorysu planowanych prac.