Dlaczego nie warto samodzielnie projektować mieszkania?

  Blog

Chcesz wiedzieć, jakie pułapki czekają na Ciebie przy samodzielnym projektowaniu własnego mieszkania? Zapraszamy do lektury wpisu Wnętrze na Plus z Bytomia!

Wstęp
Posiadacze własnego, wymarzonego „M” pragną zamieszkać w takiej przestrzeni, która jak najlepiej będzie odpowiadać ich indywidualnym potrzebom oraz spełniać swoje wszystkie niezbędne funkcje. Nierzadko wielu osobom wydaje się, że są w stanie samodzielnie zaprojektować wymarzoną przestrzeń mieszkalną. Dlaczego nie warto tego robić, a skorzystanie z usług dobrego projektanta wnętrz jest lepszym pomysłem? Odpowiedź na to ważne i często pojawiające się pytanie, prezentujemy w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Spis treści:
1. Wstęp
2. Wydatek godny inwestycji
3. Ryzyko stworzenia niefunkcjonalnej przestrzeni

Streszczenie artykułu
Osoby samodzielnie projektujące wnętrze własnego „M”, nieznające się na tego typu pracach, mogą wydać dużo więcej, niż zatrudniając dobrego projektanta wnętrz. Do tego, projektując przestrzeń mieszkalną samodzielnie, mogą stworzyć wnętrze mało funkcjonalne i przyjemne do zamieszkania. Nie warto tak ryzykować!

Artykuł
Samodzielne zaprojektowanie własnego mieszkania może wielu osobom wydawać się spełnieniem marzeń. Czy jednak w praktyce będzie to zadowalające rozwiązanie? Okazuje się, że nie warto podejmować samodzielnego wysiłku w projektowaniu. Szczególnie wówczas, gdy nie mamy o takiej pracy większego pojęcia. Dlaczego warto zlecić zaprojektowanie wymarzonego „M” profesjonaliście? Sprawdźmy to.

Wydatek godny inwestycji
Wielu osobom wydaje się, że zatrudnienie projektanta wnętrz to niegodny zainteresowania wydatek, do tego dość spory. W zestawieniu jednak kilku nieudanych prób projektowania wnętrza, z kosztem usług oferowanych przez projektanta, okazać się może, że będzie to wydatek nieduży, a jego efekty przekroczą najśmielsze oczekiwania inwestorów! W czym doświadczony projektant wnętrz góruje nad osobą, która nigdy dotychczas nie projektowała żadnego wnętrza mieszkalnego? Przede wszystkim doświadczeniem, znajomością branży, dostępności materiałów, ale i… nieprzeciętną intuicją. Warto podkreślić, że w dobrym projekcie wnętrz liczyć się będzie przede wszystkim ogólne dopasowanie stylistyczne całości oraz funkcjonalność przestrzeni mieszkalnej. A tę niełatwo stworzyć, nie mając fachowej wiedzy z dziedziny projektowania!

Ryzyko stworzenia niefunkcjonalnej przestrzeni
Jak zazwyczaj wygląda projektowanie wnętrza na chybił trafił, bez odpowiedniej wiedzy? To wysiłki określane najczęściej mianem wyjątkowo przeciętnych. Często okazuje się, że początkowo wspaniale prezentująca się kanapa jest np. zbyt duża do danego wnętrza. A jeśli zestawi się ją z nadmiarem dodatków… całkiem traci na swojej funkcjonalności, a wnętrze mieszkalne staje się przestrzenią zbyt mocno zagraconą. Czy w takim miejscu będzie się mieszkało przyjemnie? Odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że nie. W przypadku zatrudnienia projektanta wnętrz można mieć tę gwarancję, że całość projektu wnętrza mieszkalnego będzie optymalnie dopasowana, tworząc ciekawą, w pełni funkcjonalną oraz bardzo przyjemną i spójną całość. O zamieszkaniu w takim wnętrzu marzy przecież każdy z nas!