Czym jest home staging i dlaczego warto z niego skorzystać?

  Blog

Chcesz najkorzystniej sprzedać swoją nieruchomość lub ją wynająć? Poznaj zalety profesjonalnych usług home stagingu. Wybierz usługi od najlepszych w branży!

Wstęp
Home staging to usługa ciesząca się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli nieruchomości, których celem jest zwiększenie atrakcyjności posiadanego lokalu przed przygotowaniem go np. do sprzedaży. Co warto wiedzieć o regułach home stagingu, by móc rzeczywiście skorzystać z jego licznych korzyści? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

Streszczenie artykułu
Uwypuklenie zalet nieruchomości, podkreślenie jej funkcjonalności i atrakcyjności to główne zalety profesjonalnych usług home stagingu. Przy ich zastosowaniu najczęściej dużo drożej sprzedaje się posiadaną nieruchomość lub wynajmuje po bardziej intratnej cenie. Z takich usług po prostu warto skorzystać!

Spis treści
1. Wstęp
2. Profesjonalne przygotowanie do sprzedaży lub wynajmu
3. Ważne odświeżenie wnętrza
4. Home staging – do każdego wnętrza

Artykuł
Jedną z głównych potrzeb właściciela nieruchomości, który chciałby ją sprzedać, pozostaje uzyskanie jak największej ceny sprzedaży. Jak tego dokonać? Warto skorzystać z profesjonalnych usług home stagingu. To usługi zorientowane na pokazanie potencjału nieruchomości, podkreślenie jej zalet oraz pomyślane tak, by profesjonalnie i niedrogo przygotować nieruchomość do sprzedaży. Co jeszcze warto wiedzieć o home stagingu?

Profesjonalne przygotowanie do sprzedaży lub wynajmu
Właściciele nieruchomości mogą z nią zrobić mnóstwo rzeczy. Najczęściej jednak chcą intratnie ją sprzedać lub wynająć z korzyścią finansową. W takich przypadkach dobrze jest skorzystać z usług profesjonalnego podkreślenia atutów nieruchomości, by jej cena była jak najwyższa. Specjaliści od home stagingu radzą, by najlepiej w takich wnętrzach postawić na minimalizm. Usunięcie zbędnych bibelotów stworzy przyjemną i bardzo przytulną przestrzeń, uwypuklając jej funkcjonalność. A takich wnętrz najczęściej szukają ci, którzy chcą kupić nieruchomość w danej lokalizacji lub ją wynająć na dłuższy okres.

Ważne odświeżenie wnętrza
Wiele osób myli usługi home stagingu z gruntownym remontem lokalu mieszkalnego. Nic takiego! Najczęściej już samo profesjonalne odświeżenie wnętrza nieruchomości wystarczy, by można było liczyć na szybką i korzystną sprzedaż nieruchomości lub jej intratny wynajem. Decyzję o „wzięciu” danego lokum często podejmuje się na zasadzie korzystnego pierwszego wrażenia. Do tego warto wiedzieć, że w przypadku lokum atrakcyjnie się prezentującego najczęściej nie mówi się o negocjacji cen, jak w przypadku lokalu dużo mniej estetycznego wizualnie. Tutaj sprawdza się zasada, że można korzystniej sprzedać lub wynająć nieruchomość przy poniesieniu stosunkowo niedużego, finansowego wkładu własnego.

Home staging – do każdego wnętrza!
Praktyka pokazuje, że nawet niewielkie zmiany wizualne korzystnie wpłyną na odbiór nieruchomości stosunkowo niedawno wybudowanej, jak i tej, która istnieje już od wielu, wielu lat. Przy profesjonalnych usługach home stagingu nie ma znaczenia też metraż lokalu – w każdym da się uwypuklić to, co najbardziej godne podkreślenia. Warto!